DOTACJE DO SYSTEMÓW 
GRZEWCZYCH
I TERMO­­MODERNIZACJI

BOMAR KOLBUSZOWA!

JAK WYPEŁNIĆ WNIOSEK? - Pomożemy Ci

Znajdziemy Rozwiązania dla Ciebie

Jest spora możliwość starania się o dofinasowanie.
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi programami wsparcia finasowego.

Jak zdobyć 
odpowiednie dofinasowanie?

Przyjdź do naszego Centrum, podziel tym co chciałbyś zrobić a podpowiemy Ci czy jest odpowiedni program dla Ciebie.
Możesz na Nas liczyć również przy składaniu wniosków.
Zapraszamy.

Konsultacje
%
Wiedza
%
Doświadczenie
%

Program Czyste powietrze

We wrześniu 2018 r. ruszył rządowy program priorytetowy Czyste Powietrze, który potrwa do 2029 r. Jego najważniejszym celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach.

Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, są to: węzeł cieplny, pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy kondensacyjny, ogrzewanie elektryczne, kocioł na paliwo stałe (węgiel, biomasa), jak i przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Jednym z głównych powodów problemu smogu w naszym kraju jest tak zwana niska emisja, czyli uwalnianie do atmosfery szkodliwych substancji. Jak się jednak okazuje, sama wymiana systemu ogrzewania nie jest wystarczająca. Bez odpowiedniej izolacji domu całe ciepło może szybko przeniknąć na zewnątrz. Wiele domów w Polsce było budowanych w czasach, kiedy jeszcze nie stosowano rozwiązania uwzględniającego izolację cieplną, co prowadzi do marnowania energii i dużych strat ciepła, a także do wyższych rachunków za ogrzewanie. Dlatego tak ważna jest termomodernizacja domów, która dodatkowo wpłynie na oszczędności w domowym budżecie.

Inwestycje dofinansowane z programu Czyste Powietrze zapewniają lepsze zarządzanie energią cieplną w domu o każdej porze roku. Ocieplenie nieruchomości połączone z wymianą okien pozwala zmniejszyć roczne wydatki na ogrzewanie nawet o 40 proc.

Po zmianie – obecnie adresatami programu są właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnego budynku mieszkalnego, lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą oraz osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego i budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

Mogą oni wnioskować o dotacje lub pożyczki przeznaczone na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją. W zależności od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym beneficjenci programu otrzymają dofinansowanie na pokrycie nawet do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Maksymalna kwota dotacji

Korzystając z programu zyskujesz zwrot części poniesionych kosztów.
Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tys. zł.

Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7 tys. zł.

Program przewiduje dofinansowania m.in. na:

- wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,
- docieplenie przegród budynku,
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
- instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
- montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Formy dofinansowania:

- dotacja
- pożyczka

Terminy:

Realizacja programu: lata 2018-2029 r.
Podpisywanie umów do: 31.12.2027 r.
Zakończenie wszystkich prac objętych umową do: 30.06.2029 r.
Warunek podstawowy:

Dla budynków istniejących: wymiana starego pieca/kotła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła spełniające wymagania programu.

Dla budynków nowo budowanych: zakup i montaż nowego źródła ciepła spełniającego wymagania programu

Program Wymiana Pieca - Kolbuszowa

Burmistrz Kolbuszowej informuje o uzupełniającym naborze wniosków o udział w projekcie „Poprawa jakości powietrza w Gminie Kolbuszowa – montaż ekologicznych kotłów centralnego ogrzewania”. Wnioski można składać do dnia 31 maja 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej w pokoju nr 2, w godzinach pracy urzędu.

W ramach realizacji projektu możliwa jest wymiana starych kotłów na paliwa stałe na:

- gazowe kotły kondensacyjne,
- automatyczne kotły centralnego ogrzewania opalane biomasą,
- automatyczne kotły centralnego ogrzewania na ekogroszek (montaż kotłów na ekogroszek jest możliwy jedynie w budynkach pozbawionych możliwości przyłączenia do sieci gazowej).

Bezwzględnym warunkiem przystąpienia do projektu jest wymiana dotychczasowego źródła ciepła na paliwa stałe – a więc demontaż starego oraz instalacja nowego kotła (dostępnego w projekcie).

Projektem nie mogą więc zostać objęte:

– nowobudowane budynki,

– budynki, w których aktualnym źródłem ciepła jest kocioł gazowy.

Inne warunki uczestnictwa w projekcie zostały zawarte w Regulaminie naboru wniosków.


BOMAR KOLBUSZOWA 

CENTRUM TECHNIKI BUDOWLANEJ

WSZYSTKO CZEGO POTRZEBUJESZ
NA SWOIM POLU DZIAŁANIA

Napisz do nas!

Potrzebujesz naszej Pomocy?

Możesz zapytać o każdy ważny dla Ciebie temat dotyczący budowy, remontu, instalacji itp. Jeśli jesteś gotowy
Złóż Zamówienie

*Nie dzielimy się Twoimi danymi z nikim.
Sprawdź naszą politykę prywatności.

Adres

36-100 Kolbuszowa
ul. TOWAROWA 4

36-100 Kolbuszowa
ul. TOWAROWA 4